Facebook Google+ Twitter

Indianie Uros z pływających wysp jeziora Titicaca. Zdjęcia

Zrezygnowali z życia na lądzie. Zachowali niezależność, budując pływające wyspy. Izolacja uchroniła ich przed Inkami, a także przed Hiszpanami, którzy wraz ze swym okrucieństwem przywieźli wiele groźnych chorób.

1 z 37 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Titicaca położone jest pomiędzy wschodnimi i zachodnimi pasmami Andów na terenie Peru i Boliwii.To najwyżej położone jezioro żeglowne dla dużych statków i  największe jezioro wysokogórskie na Ziemi. Maksymalna głębokość to około 300 m
Titicaca położone jest pomiędzy wschodnimi i zachodnimi pasmami Andów na terenie Peru i Boliwii.To najwyżej położone jezioro żeglowne dla dużych statków i największe jezioro wysokogórskie na Ziemi. Maksymalna głębokość to około 300 m

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (80):

Sortuj komentarze:

Kłócącym się w ramach "koleżeńskiej życzliwości choćby z racji uprawiania wspólnego hobby" polecam...
link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przyłączam się do komentarza pani Lidii Raś i pozdrawiam świątecznie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Edward Ksantowicz

Jakem amator i spolegliwiec, takem ciekaw pańskich galerii... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A jednak dziadyga wtrąci jeszcze swoje trzy grosze, skoro panowie Jamróz oraz Pietrzak byli uprzejmi odpowiedzieć na jego komentarz.
Obu panom dziękuję nawet za tak pobieżne i bardzo ogólne uwagi, które jednak byłyby lepiej widoczne i bardziej pouczające w oparciu o konkretne zdjęcie.

Moim zdaniem balans bieli skopał edytor, gdyż zdjęcia wyglądają na obrobione, a nie wrzucone wprost z aparatu fotograficznego. Turysta na takie wycieczki nie zabiera ciężkiej lustrzanki, a kompakt nie posiada najlepszej optyki. Niektórym kompaktom nawet brak opcji ręcznej zmiany balansu bieli.
Prawidłowe kadrowanie i wybór jak najlepszej kompozycji dobrze by było pokazać też na konkretnej fotografii, co wszyscy łatwiej byśmy dostrzegli i zrozumieli.

Zgadza się, że centralne ujęcie tematu głównego rzadko prezentuje się dobrze, ale czasami jest konieczne, na przykład kiedy zaburza wizualną równowagę.
Także zgadza się, że reguła mocnych punktów jest bardzo istotna, dlatego wielu fotografów ściśle się jej trzyma.
Pochylony horyzont jest fatalnym błędem szczególnie w zdjęciach krajobrazu, choć mnie również nie podoba się w warunkach kameralnych. Chyba, że ma podkreślić ruch na nierównym terenie, jak to pokazał pan Jamróz na fotce z samochodowego rajdu.

Rozpisałem się, by udowodnić, że fan fotografii nie skąpi czasu na omówienie fotograficznego problemu.
Życzę empatii i chęci dzielenia się swoją wiedzą oraz doświadczeniem
Życzę również koleżeńskiej życzliwości choćby z racji uprawiania wspólnego hobby.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja też czekam na następne galerie Pani Barbary. Po sukcesie zdjęć z Himalajów następny sukces. A "artystów-fotografów" z bożej łaski przysłowiowy "szag trafia".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wszystkim Państwu i każdemu z osobna - z serca dobrze życzę na tę Wielkanoc... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy ja mogę ogłosić pax vobiscum? Może już wystarczy tych "miłych słówek"? A na kolejne fotoreportaże p. Barbary czekamy, bo ma dar nie tylko pokazywania ciekawych miejsc, ale też pisania o nich. A to czemuś służy. Pozdrawiam świątecznie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

I trzeci- "dziadyga". Artykułów 0, galerii 0 , komentarzy 50 , co sugerowałoby że jest nołlajfem szukającym zaczepki na internetowych forach pomiędzy jednym serialem a drugim. Oczywiście przyjmuję pańską krytykę panie Przytulski choć nie wiem po co i zapewniam że mam wielką wolę uczenia się tylko bądź pan łaskaw sie już ode mnie odczepić bo to sie robi żenujące, mówiłem że nie mamy o czym gadać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeden "weteran" a drugi "żółtodziób". Żółtodziób opublikował aż jedną galerię, w której panie mają problemy z utrzymaniem pozycji pionowej, panom muzykantom "obciął" stopy i wiele innych mankamentów. A podsumowując galeria nie ciekawa. Zresztą o tym świadczy 300 otwarć w 3 dni. Niezbyt imponujący wynik , ale "zasłużony". Teraz wiadomo skąd się bierze upływ żółci tego "artysty". Kiepsko z tobą Panie Pietrzyk. Uczyć się trzeba samemu a nie pouczać innych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zadziwiające, że fachowcy krytykujący galerię Pani Barbary, nie siedzą pod krzyżackimi budowlami, które na siłę chcą przypomnieć Krzywą Wieżę w Pizie... A autor owych budowli to przecież weteran fotografii, bo jak zajrzałem zamieścił aż 124 galerie na W24
Nie wytrząsam się nad tymi zdjęciami, bo fotki i tak są miłe do oglądania.

Świątecznie pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.