Facebook Google+ Twitter

Indie: 1. rocznica ataku na Bombaj

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-26 07:07

Zapalone świece i modlitwy towarzyszą obchodom pierwszej rocznicy ataku terrorystycznego na Bombaj. Uroczystości z tej okazji odbywają się zarówno w samym Bombaju, jak i w wielu miastach Indii. W wyniku ubiegłorocznej masakry zginęło 166 osób.

Przez Bombaj przemaszerowały oddziały policji i oddziałów specjalnych, by uczcić pamięć zabitych. Ludność spontanicznie zapaliła świece w miejscach ubiegłorocznej masakry.

Parlament w New Delhi przyjmuje dziś specjalną deklarację z okazji rocznicy ataku, w której zawarte jest potępienie wszelkich przejawów terroryzmu oraz zapowiedź bezwzględnej z nim walki.

Ubiegłoroczny atak na Bombaj rozpoczął się późnym wieczorem. Dziesięciu zamachowców zaatakowało trzy luksusowe hotele, centrum kultury żydowskiej oraz dworzec kolejowy. Walki w hotelach oraz w centrum żydowskim trwały trzy dni.

Indie oskarżyły o przygotowanie ataku ugrupowania muzułmańskie działające w Pakistanie. Masakra doprowadziła do gwałtownego wzrostu napięcia między Indiami i tym krajem. Zerwany wówczas dialog pokojowy nie został wznowiony.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.