Facebook Google+ Twitter

Indie: 20 osób zginęło w wyniku porażenia prądem

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-06 08:52

W Indiach co najmniej dwadzieścia osób poniosło śmierć w wyniku porażenia prądem w autobusie. Kolejnych ponad trzydzieści pięć zostało rannych. Wypełniony ludźmi pojazd zahaczył o linię wysokiego napięcia.

Do tragedii doszło w jednym z najbiedniejszych i najbardziej zacofanych stanów indyjskich - w Bihar. Lokalny autobus zaczepił o zwisające przewody linii elektrycznej o napięciu 11 tysięcy volt. Pasażerowie, którzy ponieśli śmierć jechali na dachu pojazdu, ci którzy doznali obrażeń - wewnątrz.

W Indiach niemal każdego dnia dochodzi do wypadków z udziałem przeładowanych pasażerami autobusów. Powodem tragedii jest zwykle prędkość niedostosowana do warunków na szosie, fatalny stan większości indyjskich dróg i panujący na nich tłok oraz nagminne łamanie jakichkolwiek reguł ruchu drogowego. Indyjskie drogi wykorzystywane są przez wszelkiego typu pojazdy - rowery, riksze, motocykle, samochody osobowe, autobusy oraz przeciążone ciężarówki, a także przez pieszych. Są również traktami do przepędzania dużych stad zwierząt hodowlanych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.