Facebook Google+ Twitter

Indie: 21 ofiar upałów w ciągu trzech dni

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-02 12:39

Do dwudziestu jeden osób wzrosła liczba śmiertelnych ofiar upałów w Indiach. Wszystkie ofiary pochodzą z indyjskiego stanu Orisa.

Od trzech dni w Indiach panują nadzwyczajne upały, przekraczające znacznie średnie z poprzednich lat. Najwyższe temperatury odnotowano w środkowych Indiach, w rejonie stolicy kraju Delhi oraz w stanie Orisa. To właśnie tam z powodu przegrzania zmarło dwadzieścia jeden osób.

W miastach Orisy temperatury sięgają 47 stopni Celsjusza. W wyniku gorąca obniżył się znacznie poziom wód gruntowych i wiele studni oraz zbiorników na wodę wyschło. Władze stanowe odpowiedzialne za zwalczanie klęsk żywiołowych przystąpiły do bezpłatnego rozdzielania wody pitnej z cystern w rejonach dotkniętych przez falę upałów.

Orisa to jeden z najbiedniejszych stanów w Indiach. Klimatyzacja jest tam dobrem luksusowym, dostępnym jedynie niewielkiej grupie najzamożniejszych mieszkańców. Jednocześnie ogromne niedobory energii elektrycznej, na które cierpi ten stan powodują, iż korzystanie z niej jest i tak bardzo utrudnione. Znaczna część mieszkańców tego stanu, to ludność plemienna oraz wiejska najbardziej narażona na anomalia klimatyczne.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.