Facebook Google+ Twitter

Indie: Aresztowano międzynarodowy gang przemytników zwierząt

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-21 07:09

Indyjska policja aresztowała członków międzynarodowego gangu zajmującego się przemytem kości i skór chronionych prawem zwierząt. Kości zabitych przez kłusowników tygrysów oraz nosorożców były przemycane za granicę i służyły do produkcji leków tradycyjnej medycyny chińskiej i tybetańskiej.

Według indyjskiej policji kłusownicy działali głównie w okolicy słynnego parku narodowego Sariska w północnych Indiach. Zabite zwierzęta były transportowane do Delhi, a stąd ich kości oraz skóry przemycane drogą lądową do Nepalu.

Stamtąd trafiały przez granicę nepalsko-chińską do Tybetu i Chin. Tutaj koncerny produkujące leki tradycyjnej medycyny oraz afrodyzjaki kupowały kości do dalszego przerobu. Skóry tygrysów sprzedawano w Chinach na czarnym rynku. Cena tygrysiej skóry sięgała dwudziestu tysięcy dolarów.

W Indiach kłusownictwo w parkach narodowych stało się ostatnio poważnym problemem. W słynnym parku narodowym Kaziranga w stanie Asam rąk kłusowników ginie co roku kilkadziesiąt niezwykle rzadkich nosorożców indyjskich. Ich sproszkowany róg jest równie cennym, co tygrysie kości, składnikiem tradycyjnych leków chińskich i tybetańskich.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.