Facebook Google+ Twitter

Indie: Aresztowano protestujących przeciwko walentynkom

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-14 18:38

Indyjska policja zatrzymała 600 nacjonalistów protestujących przeciwko obchodom Dnia Świętego Walentego. W niektórych miastach dochodziło do ataków na pary młodych ludzi. Na południu kraju w prewencyjnym areszcie zamknięto kilkuset działaczy skrajnych ugrupowań, którzy nawoływali do bojkotu walentynek.

W stanie Karnataka, puby, kawiarnie, campusy uniwersyteckie, a także sklepy sprzedające walentynkowe gadżety otrzymały policyjną ochronę.

Działania prewencyjne to odpowiedź indyjskich władz na groźby kierowane od kilkunastu dni przez hinduistycznych fundamentalistów pod adresem młodych ludzi pragnących świętować dzień zakochanych. Zapowiadali oni ataki na miejsca przyozdobione walentynkowymi gadżetami oraz na osoby manifestujące swą radość z obchodzenia walentynek.

Studenci, w odpowiedzi na groźby fundamentalistów, ozdobili ogrodzenia terenów uniwersyteckich sercami.

Swój sprzeciw wobec walentynkowych obyczajów wyrażały także ortodoksyjne grupy muzułmańskie. Między innymi w Kaszmirze aktywistki muzułmańskich ugrupowań kobiecych zniszczyły kilka stoisk z walentynkowymi kartkami. Grupy protestujące przeciw obchodzeniu święta twierdzą, iż obyczaj ten jest sprzeczny z indyjską tradycją i propaguje niemoralne zachowania.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.