Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

33703 miejsce

Indie. Ataki na chrześcijańskie kościoły

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-15 08:20

W południowych Indiach ekstremiści hinduscy zaatakowali dwanaście kościołów chrześcijańskich. W starciach rannych zostało 18 osób.

Do ataków doszło w południowoindyjskim stanie Karnataka, w rejonie portowego miasta Mangalore. Aktywiści ruchów hinduistycznych atakowali kościoły i kaplice w czasie niedzielnych mszy świętych i nabożeństw. Interweniowała policja, która aresztowała najbardziej agresywnych napastników. W odpowiedzi na ataki, ulicami Mangalore przeszedł wielotysięczny pochód chrześcijan, protestujących przeciw aktom przemocy.

Południowa część stanu Karnataka, a także sąsiedni stan Kerala mają wielowiekowe tradycje chrześcijańskie. Według przekazów, początek wspólnotom chrześcijańskim w tym rejonie dała działalność misyjna świętego Tomasza Apostoła.

Karnataka, to już drugie w ostatnich tygodniach ognisko ataków na chrześcijan, przeprowadzanych przez fundamentalistów hinduskich. Na przełomie sierpnia i września do pogromów chrześcijan doszło w stanie Orisa. Zginęło tam kilkadziesiąt osób, spalono wiele kościołów i kaplic, a także setki chrześcijańskich domów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.