Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

30467 miejsce

Indie: Chrześcijanie świętują Wielkanoc

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-12 09:36

Chrześcijanie indyjscy świętują od wczesnych godzin porannych uroczystość Wielkanocy. Najbardziej okazałe obchody mają miejsce w najstarszych skupiskach indyjskich chrześcijan: w stanie Goa oraz Kerala.

Msze rezurekcyjne odbyły się w Indiach jeszcze w nocy. Ksiądz Bapu Joseph, kapłan z południowoindyjskiego stanu Kerala wyjaśnia, że według przekonania tutejszych chrześcijan Jezus powstał z grobu wczesnym rankiem. Liturgie rezurekcyjne były dla indyjskich chrześcijan okazją do wyrażenia solidarności z ubogimi i potrzebującymi. Po ich zakończeniu rozdzielano wśród potrzebujących żywność oraz jajka.


Ksiądz Dżanuario Rebello z katolickiej katedry w New Delhi dodaje, że wielkanocne jajka są symbolem nowego życia i dlatego ten symboliczny znak był wręczany na zakończenie Wielkanocnej Mszy świętej. Z posłaniem z okazji Świąt Wielkanocnych zwrócił się do indyjskich chrześcijan premier kraju Manmohan Singh. Indyjski przywódca podkreślił, iż Wielkanoc niesie uniwersalne przesłanie, iż dobro zawsze przezwycięży zło. Życzył, by świętowanie Wielkanocy umocniło jedność i braterstwo pomiędzy ludźmi, by dawało nadzieję lepszego jutra.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.