Facebook Google+ Twitter

Indie coraz częściej korzystają z energii słonecznej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-21 10:21

Sześćdziesiąt miast indyjskich zostanie włączonych do programu rozwoju energetyki solarnej. Rząd Indii zapowiedział, że będzie wspomagał rozwój alternatywnych źródeł energii. Indie od dawna borykają się z deficytem energii elektrycznej, a dynamiczny rozwój kraju zwiększa ten niedobór.

Do tej pory energia elektryczna wytwarzana za pomocą baterii słonecznych wykorzystywana była w Indiach głównie na potrzeby wiosek, oddalonych od centrów cywilizacyjnych. Teraz ma się to zmienić. Według planów rządowych 60 miast o liczbie mieszkańców od pół miliona do pięciu milionów zostanie włączonych w rządowy program rozwoju energetyki alternatywnej.

W wielu miastach zapotrzebowanie na energię elektryczną rośnie o 15 proc.
rocznie. Inicjatorzy programu liczą, iż dzięki wykorzystaniu energii słonecznej uda się zmniejszyć deficyt prądu w niektórych miastach Indii. W tej chwili wyłączenia prądu w wielu częściach Indii, także w dużych miastach, są codziennością. Indie od dawna rozwijają produkcję ogniw słonecznych oraz instalacji wykorzystujących energię słońca. Centrum produkcji urządzeń na potrzeby energetyki słonecznej znajduje się na południu kraju, w indyjskiej „Dolinie Krzemowej" w okolicach miasta Bangalore.


Krzysztof Renik, New Delhi/zr

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.