Facebook Google+ Twitter

Indie: Demonstracja poparcia dla dysydentki-noblistki

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-19 13:23

W New Delhi odbyły demonstracje uchodźców birmańskich w 64. rocznicę urodzin przywódczyni birmańskiej opozycji i laureatki Pokojowej Nagrody Nobla Aung San Suu Kyi .

Jedna z demonstracji odbyła się przed ambasadą Birmy w New Delhi. Protestujący zapalili 64 świeczki na torcie ustawionym przed gmachem ambasady. Następnie dokonali prezentacji memorandum podpisanego przez 28 tysięcy mieszkańców Indii, a także uchodźców birmańskich przebywających w tym kraju.

Sygnatariusze memorandum domagają się uwolnienia Aung San Suu Kyi, a także innych więźniów politycznych aresztowanych przez birmański reżim wojskowy. Indyjska policja zatrzymała ponad trzydziestu uczestników protestu przed ambasadą birmańską. Odbywał się on bowiem w strefie, w której zakazane są wszelkie demonstracje. Policja zapowiedziała, że po spisaniu danych zwolni zatrzymanych.

Podobna manifestacja, zorganizowana przez forum kobiet birmańskich na emigracji, odbyła się także w centrum Delhi. Obie demonstracje są częścią światowych protestów, których uczestnicy żądają wolności dla Aung San Suu Kyi.

W ciągu ostatnich dziewiętnastu lat laureatka Pokojowej Nagrody Nobla trzynaście spędziła w areszcie domowym. Obecnie w sfabrykowanym przez władze procesie grozi jej do pięciu lat więzienia. Kolejna rozprawa ma się odbyć 26 czerwca w Rangunie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.