Facebook Google+ Twitter

Indie dostały miliard dolarów na projekty edukacyjne

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-19 09:30

Bank Światowy przyznał Indiom ponad miliard dolarów na projekty edukacyjne. Jeden dotyczy szkolnictwa podstawowego, drugi - ulepszenia systemu edukacji inżynierów.

Zdaniem ekspertów Banku Światowego, Indie dokonały w ostatnich latach znaczącego postępu w dziedzinie szkolnictwa podstawowego. Sukcesy w tej dziedzinie skłoniły władze Banku do przyznania temu krajowi kolejnej transzy pieniędzy.

W ostatnich latach, liczba dzieci uczęszczających do szkół podstawowych wzrosła w Indiach o 57 milionów i osiągnęła 192 miliony. Z kolei liczba dzieci pozbawionych możliwości nauki zmniejszyła się z 25 milionów do ponad 8.

Od roku 2003 Bank Światowy przekazał na rzecz indyjskiego szkolnictwa nieco ponad miliard dolarów. Kwota została wykorzystana na realizację programu, który zapewni wszystkim indyjskim dzieciom dostęp do szkolnictwa podstawowego. Przyznane obecnie przez Bank Światowy pieniądze mają zapewnić kontynuację tego programu.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Rozwój w Indiach osiąga nieprawdopodobne rozmiary. Tego typu wsparcie dodatkowo wzmocni ten wysoko aspirujący kraj. Więcej o Indiach na biznesowym blogu: http://expatwindiach.blogspot.com/2010/03/expat-w-indiach-podsumowanie-tygodnia.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.