Facebook Google+ Twitter

Indie: Duże zainteresowanie najtańszym autem świata

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-13 14:53

W Indiach w ciągu kilku pierwszych dni przedpłat na najtańszy samochód świata Tata-Nano, chęć jego kupienia przejawiło kilkaset tysięcy klientów. Podstawowa wersja samochodu kosztuje nieco ponad dwa tysiące dolarów.

Salony motoryzacyjne, które przyjmują przedpłaty nie narzekają na brak chętnych, mimo iż pierwsza wpłata to aż 90 procent wartości pojazdu. W rzeczywistości, dzięki systemowi kredytowania tego samochodu przez indyjskie banki, kupujący może wpłacić znacznie mniej zaciągając kredyt bankowy. Ludzie przychodzący do salonów nie kryją swego entuzjazmu. Uważają, że to bardzo tani samochód, który będzie dostępny milionom ludzi należących do niezbyt zamożnej w Indiach klasy średniej. Do tej pory zakup samochodu był dla nich niemożliwy.

Na samochody Nano przyjdzie jednak poczekać. Na realizację dostaw koncern zostawia sobie pół roku. Część ekspertów twierdzi, że Tata chce dzięki systemowi przedpłat ratować niełatwą sytuację finansową firmy. W ostatnich miesiącach sprzedaż samochodów Taty spadła w Indiach o ponad 14 procent.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.