Facebook Google+ Twitter

Indie: Dzień protestu przeciw terroryzmowi

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-21 08:29

W Indiach obchodzony jest dzisiaj dzień protestu przeciw terroryzmowi. Dzień ten został ustanowiony dla upamiętnienia tragicznej śmierci Rajiva Gandhiego. Premier Indii zginął 18 lat temu w wyniku zamachu terrorystycznego przeprowadzonego przez separatystów tamilskich.

Celem obchodów jest uwrażliwienie społeczeństwa indyjskiego na zagrożenia, które niesie terroryzm. Organizatorzy obchodów chcą także przestrzec młode pokolenie przed wchodzeniem na ścieżkę terroryzmu. Indie są jednym z krajów najbardziej narażonych na świecie na terroryzm.

Indyjskie siły bezpieczeństwa wskazują, iż działania terrorystyczne podejmowane są w tym kraju zarówno przez ugrupowania fundamentalistów i separatystów islamskich, jak i hinduskich. Metody terrorystyczne stosują także separatystyczne ruchy plemienne w północno-wschodnich Indiach oraz bojówki maoistyczne działające w centralnej części kraju.

Zagrożeniem bezpieczeństwa wewnętrznego Indii są także ataki terrorystyczne przygotowywane za granicą. Przykładem takiej działalności była ubiegłoroczna masakra w Bombaju, podczas której zginęło blisko dwieście osób. W kilkuset atakach terrorystycznych przeprowadzonych w Indiach w ubiegłym roku zginęło ponad tysiąc osób.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.