Facebook Google+ Twitter

Indie: Fundamentaliści zabronili stawiania pomnika Chaplina

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-15 07:57

W południowych Indiach fundamentaliści hinduscy nie pozwolili na wzniesienie pomnika Chaplina, który miał służyć jako element dekoracji do kręconego tam właśnie indyjskiego filmu.

Zdaniem aktywistów ugrupowań fundamentalistycznych, Charlie Chaplin był chrześcijaninem i dlatego wzniesienie jego tymczasowego pomnika w sąsiedztwie hinduistycznej świątyni raniłoby uczucia religijne hinduistów.

W indyjskim świecie filmowym zapanował szok. Sprzeciw filmowców wzbudził ponadto fakt, że jeden z ministrów rządu stanu Karnataka poparł działania fundamentalistów. Dlatego atak na wzniesienie filmowej dekoracji potraktowany został jako zamach na wolność wypowiedzi i demokrację.

Indyjscy komentatorzy podkreślają, że cała sprawa przypomina farsę, ale nie jest wcale śmieszna. W kraju tak różnorodnym pod względem kulturowym i religijnym, jak Indie to, co początkowo wydaje się złym żartem, szybko może przerodzić się w poważny problem społeczny. Ubiegłoroczne pogromy antychrześcijańskie w Orisie były tego przykładem.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.