Facebook Google+ Twitter

Indie: Hindusi nie mogą czuć się bezpiecznie w Australii. Dlaczego?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-06 09:18

Władze indyjskie wydały ostrzeżenie dla obywateli tego kraju udających się do Australii. To efekt kilkudziesięciu ataków na Hindusów studiujących i pracujących w Australii, z których jeden zakończył się ostatnio śmiertelnym pobiciem obywatela indyjskiego.

Indyjski resort dyplomacji przestrzega obywateli Indii udających się do Australii przed samotnym chodzeniem po ulicach nocą, noszeniem przy sobie większych sum pieniędzy oraz wskazuje na konieczność zachowania ostrożności w miejscach nieuczęszczanych.

Powodem tych ostrzeżeń są ataki na Hindusów przebywających w Australii, które trwają już od jakiegoś czasu. Indyjskie media twierdzą, iż ich ofiarą padają indyjscy studenci i mają one podłoże rasowe. Z kolei policja australijska przekonuje, iż są to zwykłe napady rabunkowe.

Ponadto większość poszkodowanych to nie studenci, ale młodzi Hindusi, którzy oficjalnie wyjechali do Australii by się uczyć, ale w rzeczywistości po prostu pracują. Budzi to niechęć miejscowej młodzieży, która uważa, iż emigranci zajmują jej miejsca pracy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.