Facebook Google+ Twitter

Indie: Hindusi o współpracy z Polską

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-12 15:37

Indyjski koncern Beml jest zainteresowany rozwijaniem dalszej współpracy z Polską. Beml, jeden z najpotężniejszych koncernów pracujących na potrzeby indyjskiej armii, jest od lat partnerem polskiej grupy Bumar.

Prezes Natarajan, szef koncernu Beml potwierdził w rozmowie z Polskim Radiem możliwości rozwoju współpracy z grupą Bumar w zakresie produkcji obronnej. Jednocześnie podkreślił, że Indie są zainteresowane także przenoszeniem części produkcji na swoje terytorium i kupowaniem technologii, pozwalających na rozwijanie produkcji sprzętu wojskowego na bazie polskich doświadczeń w Indiach.

Polska proponuje stronie indyjskiej między innymi sprzedaż systemu obrony przeciwlotniczej Loara oraz systemu Osa. Hindusi podkreślają, że zainteresowani są nie tylko zakupem, ale także rozpoczęciem produkcji elementów takich systemów.

Z podobną deklaracją wystąpił szef działu helikopterów Indyjskich Zakładów Aeronautycznych w Bengaluru. Dyrektor Shankar odpowiedzialny za produkcję helikopterów bojowych Dhruv, powiedział, że Indie widzą możliwości współpracy z Polską w zakresie przemysłu lotniczego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.