Facebook Google+ Twitter

Indie i Birma zwiększą wymianę handlową

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-06 09:37

Indie i Birma chcą realizować więcej wspólnych projektów. Takie są efekty rozmów gospodarczych w Rangunie przez indyjskiego wiceprezydenta Hamida Ansariego.

Dla Indii najistotniejsza jest współpraca w sferze wykorzystania birmańskich zasobów ropy i gazu oraz zapewnienie sobie połączeń komunikacyjnych przez terytorium Birmy pomiędzy północno-wschodnimi obszarami Indii, a wybrzeżem morskim. Dzięki takim połączeniom skróceniu ulegnie droga pomiędzy Kalkutą i indyjskim stanem Asam oraz otaczającymi go regionami. Z punktu widzenia New Delhi istotne jest też zapewnienie sobie przychylności władz birmańskich w walce z separatystami działającymi w północno-wschodnich Indiach. Część swych baz mają oni na północnych terytoriach Birmy, a chińska broń jest szmuglowana przez ten kraj.

Z kolei Birma zainteresowana jest współpracą w zakresie rolnictwa oraz rozwoju infrastruktury kolejowej. Organizacje praw człowieka w Indiach krytykują działania New Delhi twierdząc, że Indie powinny się włączyć aktywnie w walkę o prawa człowieka w Birmie i zaprzestać współpracy z rządząca tym krajem juntą wojskową.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.