Facebook Google+ Twitter

Indie i Pakistan: Fiasko rozmów pokojowych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-28 11:39

Fiaskiem zakończyły się rozmowy ministrów spraw zagranicznych Indii i Pakistanu. Odbyły się one przy okazji sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ.

Zgodnie z przewidywaniami indyjskich i pakistańskich komentatorów spotkanie szefa indyjskiej dyplomacji z pakistańskim partnerem nie przyniosło przełomu w stosunkach pomiędzy obu krajami.
Indie powtórzyły swoje, znane od czasu ubiegłorocznych zamachów w Bombaju stanowisko, iż dialog dwustronny może zostać wznowiony dopiero po ukaraniu przez Pakistan winnych masakry.

Zdaniem New Delhi organizatorzy zamachów nadal są w Pakistanie, a władze tego kraju nie wykazują chęci ich aresztowania i postawienia przed sądem. Dotychczasowe aresztowania i proces, to zdaniem Indii, jedynie uniki władz Pakistanu. Z kolei szef dyplomacji pakistańskiej przedstawił wcześniejsze stanowisko Islamabadu, iż dowody przedstawione przez Indie są niewystarczające i Pakistan oczekuje na dostarczenie kolejnych.

Jednocześnie pakistański dyplomata podkreślił, iż jego kraj może rozmawiać na wszystkie tematy z Indiami. Stanowisko to od dawna nie jest jednak przyjmowane przez New Delhi.

Proces pokojowy pomiędzy obu krajami, zastopowany po listopadowym ataku na Bombaj, ma istotne znaczenie dla stabilizacji Azji Południowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.