Facebook Google+ Twitter

Indie i Pakistan: o włos od wojny

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-06 10:24

Człowiek podszywający się pod indyjskiego ministra spraw zagranicznych mógł doprowadzić do wybuchu wojny pomiędzy Pakistanem i Indiami - poinformował pakistański dziennik „The Dawn".

Osoba podająca się za szefa indyjskiej dyplomacji Paranaba Mukherjee (czyt. Pranaba Mukerdżi) zadzwoniła w trakcie ataku terrorystów na Bombaj do pakistańskiego prezydenta Asifa Ali Zardariego z pogróżkami. Według dziennika „The Dawn", mężczyzna groził indyjskim atakiem na Pakistan.

W efekcie telefonu pakistańskie siły zbrojne zostały postawione w stan najwyższej gotowości, a napięcie pomiędzy Indiami i Pakistanem bardzo poważnie wzrosło. Numer telefonu z którego tajemniczy osobnik dzwonił do Zardariego wskazywał na indyjskie ministerstwo spraw zagranicznych. Nie został jednak odpowiednio zweryfikowany przez biuro pakistańskiego prezydenta.

Indyjski resort spraw zagranicznych zaprzeczył, by ministerstwo było zaangażowane w jakąkolwiek rozmowę tego typu. Indie oskarżają Pakistan, iż to na jego terytorium terroryści przygotowywali się do ataku na Bombaj oraz że byli oni powiązani ze służbami wywiadowczymi Pakistanu.

W ostatnich dniach w łagodzenie napięcia pomiędzy Indiami i Pakistanem zaangażowały się Stany Zjednoczone. Amerykańska sekretarz stanu Condoleeza Rice odwiedziła New Delhi i Islamabad nalegając na podjęcie przez oba kraje współpracy w wykryciu sprawców masakry w Bombaju.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.