Facebook Google+ Twitter

Indie i Polska zacieśniają kontakty w dziedzinie obronności

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-17 07:38

New Delhi i Warszawa wzmacniają więzy w dziedzinie obronności. Donoszą o tym indyjskie media, powołując się na słowa wiceministra obrony kraju. Pallama Raju mówił na ten temat po zakończeniu polsko-indyjskich konsultacji politycznych.

Pallam Raju był jednym z partnerów w rozmowach, które przeprowadził w New Delhi wiceszef polskiego MSZ, Ryszard Schnepf. Indyjski wiceminister obrony bardzo wysoko ocenił polską ekspozycję prezentowaną na targach uzbrojenia DefExpo 2008. Uznał też, że indyjsko-polska współpraca w dziedzinie przemysłu obronnego ma dobre perspektywy.

Media podkreślają, iż Polska dysponuje rozwiniętym przemysłem obronnym, produkuje szeroką gamę uzbrojenia oraz rozmaite typy amunicji. Indie modernizują obecnie swoje siły zbrojne i będą przez najbliższe lata dużym importerem uzbrojenia. Tamtejsi komentatorzy zaznaczają, iż zacieśnienie kontaktów z Polską w zakresie przemysłu zbrojeniowego wpisuje się w proces coraz intensywniejszej współpracy Indii z krajami członkowskimi Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.