Facebook Google+ Twitter

Indie i Rosja zawarły umowy handlowe na 10 miliardów dolarów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-12 17:54

Porozumienia podpisano podczas jednodniowej wizyty Władimira Putina w New Delhi.

Rosyjski premier zapowiedział, że oba kraje chcą zwiększać wymianę handlową i będą dążyły do tego, by do roku 2015 poziom obrotów handlowych wzrósł z obecnych 8 miliardów dolarów rocznie do 20 miliardów.

Podpisane w New Delhi umowy handlowe obejmują zarówno zakupy rosyjskiej broni przez Indie, jak i kontrakty cywilne. Przedstawiciele obu krajów podkreślali, iż nadszedł czas, by indyjsko-rosyjska wymiana handlowa wyszła poza handel bronią i objęła także inne sektory gospodarcze.

W ramach podpisanych kontraktów cywilnych Rosjanie wybudują w Indiach w ciągu kilku najbliższych lat 16 reaktorów atomowych. Jak podkreślali premierzy obu krajów, współpraca indyjsko-rosyjska w dziedzinie cywilnego wykorzystania energii nuklearnej obejmować będzie nie tylko budowę reaktorów, ale także dostawy paliwa jądrowego oraz rosyjską pomoc w utylizacji odpadów radioaktywnych.

Putin zapowiedział także wsparcie kapitałowe dla działalności w Indiach wielobranżowej korporacji Sistema. Będzie ona wraz z indyjskim partnerem rozwijała w Indiach usługi telekomunikacyjne. Oba kraje stworzą także wspólne przedsiębiorstwo produkujące wyposażenie dla rosyjskiego systemu nawigacji satelitarnej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.