Facebook Google+ Twitter

Indie: kibice nie chcą roznegliżowanych cheerleaderek na meczach krykieta

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-26 14:07

W Indiach rozgorzał spór, którego przedmiotem jest kwestia występów skąpo ubranych pań podczas meczów krykieta. W tym roku po raz pierwszy na tamtejszych stadionach pojawiły się zorganizowane zespoły cheerleaderek, czyli dziewcząt tańczących w przerwach pomiędzy występami zawodników.

Pomysł sprowadzenia cheerleaderek do Indii narodził się niedawno. Miał na celu stworzenie z meczów krykieta, które i tak są w tym kraju ogromnie popularne, jeszcze bardziej ekscytującego sportowo-rozrywkowego widowiska.
Pomysł doskonale znany ze stadionów amerykańskich podzielił indyjską opinię publiczną. Zwolennicy zorganizowanego kibicowania przez tańczące panie podkreślają, że dzięki nim doping na stadionach stanie się bardziej widowiskowy. Przeciwnicy twierdzą, że tańce oraz układy gimnastyczne prezentowane przez skąpo ubrane dziewczęta są z gruntu obsceniczne i sprzeczne z indyjską tradycją. Kobiety nie powinny obnażać się publiczne do tego stopnia - twierdzą przeciwnicy nowej formy kibicowania, którzy - jak wykazują badania - stanowią ponad połowę indyjskiego społeczeństwa.

Sprawa na tyle bulwersuje opinię publiczną, że niektóre z rządów stanowych zapowiedziały, iż wydadzą zakaz występów cheerleaderek podczas imprez sportowych.


Krzysztof Renik, New Delhi, Polskie Radio/IAR/kk

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.