Facebook Google+ Twitter

Indie: Koniec wolnego handlu przygranicznego z Chinami

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-06 12:59

Indie są zaniepokojone rosnącym deficytem w handlu z Chinami. Aby ograniczyć napływ chińskich towarów, władze w New Delhi postanowiły zlikwidować wolny handel przygraniczny z Chińczykami.

Indyjscy kupcy z dystryktów graniczących z Chinami mieli od roku 2006 możliwość kupowania w tym kraju towarów i przywożenia ich do Indii bez żadnych zezwoleń. Spowodowało to zalanie bazarów w północnych Indiach tanimi chińskimi wyrobami. Przyczyniało się jednocześnie do pogłębienia i tak już dużego deficytu Indii w handlu z Chinami. W latach 2008-2009 indyjscy importerzy kupili w Chinach towary o wartości ponad 32 miliardów dolarów, podczas gdy do Chin udało się sprzedać wyroby o równowartości nieco ponad 9 miliardów dolarów.

W czasie niedawnej wizyty w Chinach indyjski minister handlu i przemysłu Anand Sharma ostrzegł, że Indie podejmą kroki, by zmniejszyć tę różnicę. Wydane obecnie przepisy zobowiązują kupców z rejonów przygranicznych, chcących importować towary z Chin, do uzyskania specjalnych zezwoleń i do uiszczania ceł. Dla indyjskich obszarów przygranicznych będzie to oznaczało poważne kłopoty gospodarcze.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

I znowu urzędnicy odebrali prostym ludziom chleb.
Więcej o Indiach na blogu http://expatwindiach.blogspot.com
Adam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.