Facebook Google+ Twitter

Indie - krajem ryzyka dla inwestorów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-28 16:24

Indie będą w przyszłym roku krajem dużego ryzyka dla inwestorów działających w Azji południowej. Według raportu międzynarodowego ośrodka analitycznego z Hongkongu, będzie tak za sprawą groźby destabilizacji politycznej, społecznej i gospodarczej w tym kraju.

Na niestabilność sytuacji politycznej w Indiach największy wpływ będą miały przyszłoroczne wybory powszechne w tym kraju. Rywalizacja partii politycznych będzie prowadziła zapewne do zamieszek ulicznych i wystąpień.

Istotnym elementem niestabilnej sytuacji będą też konflikty etniczno-kastowe oraz narastający fundamentalizm hinduski. Za cel swych ataków obiera on zarówno wielomilionową wspólnotę muzułmańską mieszkającą w Indiach, jak i indyjską mniejszość chrześcijańską.

Inwestorzy muszą się także liczyć z coraz bardziej radykalizującym się ruchem maoistycznym, który skutecznie paraliżuje realizację nowoczesnych inwestycji przemysłowych w centralnych rejonach Indii.
Jak stwierdza raport, Indie będą również i w przyszłym roku, sceną narastających ruchów odśrodkowych, których przykładami są separatyzmy w Kaszmirze, Asamie oraz w wielu rejonach Indii północno-wschodnich. Problemem będzie także narastający antagonizm pomiędzy ludnością południowych i północnych Indii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.