Facebook Google+ Twitter

Indie kupią od Stanów Zjednoczonych broń za 600 mln dolarów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-28 09:33

Indie zamierzają kupić od USA 145 haubic dla swoich sił lądowych. To kolejny zakup zbrojeniowy, dokonywany przez Indie w Stanach Zjednoczonych.

Wartość kontraktu wyniesie ponad 600 milionów dolarów. Armia indyjska chce kupić haubice kalibru 155 milimetrów. Zakup jest częścią planu modernizacji indyjskich sił zbrojnych. Do tej pory były one wyposażone w większości w uzbrojenie produkcji radzieckiej i rosyjskiej. Przedstawiciele armii alarmują, że jest ono przestarzałe i dla utrzymania gotowości obronnej kraju potrzebne są nowe zakupy.

Od kilku lat Indie nie ograniczają się do zakupów u tradycyjnych partnerów, ale szukają nowych dostawców uzbrojenia. Coraz więcej broni i elektroniki wojskowej eksportuje do Indii Izrael. Ważnym partnerem stają się także Stany Zjednoczone. Lotnictwo indyjskie otrzyma wkrótce kilka amerykańskich samolotów do zwiadu morskiego. Podpisano też kontrakt na dostawę samolotów transportowych Herkules.

Według ekspertów Indie są jednym z największych rynków uzbrojenia na świecie. Indyjskie siły zbrojne kupują za granicą około 70 procent swego wyposażenia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.