Facebook Google+ Twitter

Indie. Meteorolodzy do więzienia

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-19 08:30

Indyjska opozycyjna Partia Ludowa żąda wtrącenia do więzienia szefa służby meteorologicznej ze stanu Goa. Goańscy meteorolodzy nie przewidzieli nadejścia w ubiegłym tygodniu cyklonu, który spowodował śmierć 68 rybaków nie ostrzeżonych w porę o zagrożeniu kataklizmem.

Przedstawiciele Partii Ludowej oskarżają meteorologów o to, że doprowadzili do śmierci rybaków, ponieważ nie dopełnili swoich obowiązków. Twierdzą ponadto, że brak ostrzeżenia o nadchodzącym cyklonie zagrażał życiu setek innych rybaków, którzy wypłynęli w morze bez informacji o nadchodzącym niebezpieczeństwie, a także ludności goańskiego wybrzeża.

Sprawa zniszczeń dokonanych przez ubiegło tygodniowy cyklon została początkowo wyciszona przez władze stanu Goa, ponieważ rybacy, którzy zginęli na morzu nie byli w większości Goańczykami, ale przybyszami z innych rejonów Indii. Dopiero interwencja opozycyjnej Partii Ludowej ujawniła skalę tragedii, która rozegrała się na morzu.

Władze indyjskie twierdzą, że system ostrzegania przed kataklizmami działa w Indiach dobrze, ale poglądowi temu przeczą co pewien czas tragedie podobne do śmierci rybaków na Oceanie Indyjskim w ubiegłym tygodniu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.