Facebook Google+ Twitter

Indie. Mężczyzna podpalił się w proteście przeciwko wizycie prezydenta Chin

W stolicy Indii, Nowym Dehli, 27-letni Tybetańczyk próbował dokonać samospalenia na znak protestu przeciw wizycie chińskiego prezydenta Hu Jintao. To już kolejny podobny przypadek w Indiach.

 / Fot. Supreet Sethi http://supreetsethi.net/CC 2.5W Nowym Dehli, stolicy Indii zorganizowano demonstrację przeciw wizycie chińskiego prezydenta Hu Jintao. Została zainicjowana przez społeczność tybetańską na uchodźstwie.

Człowiek, który dziś próbował dokonać samospalenia podczas trwającej demonstracji, znalazł się w szpitalu z poważnymi oparzeniami. Jak się okazało jest to 27-letni mieszkaniec Dehli, zidentyfikowany jako Dziampa Yeshi - donosi telewizja NDTV.

Gdy Tybetańczyk stanął w ogniu, uczestnicy demonstracji próbowali gasić płomienie flagą, którą trzymali w rękach, oraz wylewali na niego wodę do picia z butelek.

Pokojowa demonstracja odbyła się w pobliżu Tybetu. Zastosowano wszelkie środki bezpieczeństwa. Wizyta chińskiego przywódcy zaplanowana jest na najbliższych kilka dni, gdy odbędzie się szczyt BRIC - Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i RPA.

Około 600 Tybetańczyków zebrało się rano z transparentami na rzecz wyzwolenia Tybetu, by zaprotestować przecie Hu Jintao.

To już druga próba samopodpalenia w stolicy Indii. Rok temu inny młody Tybetańczyk wylał na siebie benzynę i próbował się podpalić przed ambasadą Chin.
Na szczęście doznał niewielkich obrażeń jak donosi ansa.it.


Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Cy Chiny ujawnią kiedykolwiek ilu Tybetańczyków wymordowano?! Nie ma się co dziwić, że takie są reakcje ludzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.