Facebook Google+ Twitter

Indie. Mężczyzna podpalił się w proteście przeciwko wizycie prezydenta Chin

W stolicy Indii, Nowym Dehli, 27-letni Tybetańczyk próbował dokonać samospalenia na znak protestu przeciw wizycie chińskiego prezydenta Hu Jintao. To już kolejny podobny przypadek w Indiach.

 / Fot. Supreet Sethi http://supreetsethi.net/CC 2.5W Nowym Dehli, stolicy Indii zorganizowano demonstrację przeciw wizycie chińskiego prezydenta Hu Jintao. Została zainicjowana przez społeczność tybetańską na uchodźstwie.

Człowiek, który dziś próbował dokonać samospalenia podczas trwającej demonstracji, znalazł się w szpitalu z poważnymi oparzeniami. Jak się okazało jest to 27-letni mieszkaniec Dehli, zidentyfikowany jako Dziampa Yeshi - donosi telewizja NDTV.

Gdy Tybetańczyk stanął w ogniu, uczestnicy demonstracji próbowali gasić płomienie flagą, którą trzymali w rękach, oraz wylewali na niego wodę do picia z butelek.

Pokojowa demonstracja odbyła się w pobliżu Tybetu. Zastosowano wszelkie środki bezpieczeństwa. Wizyta chińskiego przywódcy zaplanowana jest na najbliższych kilka dni, gdy odbędzie się szczyt BRIC - Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i RPA.

Około 600 Tybetańczyków zebrało się rano z transparentami na rzecz wyzwolenia Tybetu, by zaprotestować przecie Hu Jintao.

To już druga próba samopodpalenia w stolicy Indii. Rok temu inny młody Tybetańczyk wylał na siebie benzynę i próbował się podpalić przed ambasadą Chin.
Na szczęście doznał niewielkich obrażeń jak donosi ansa.it.


Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Cy Chiny ujawnią kiedykolwiek ilu Tybetańczyków wymordowano?! Nie ma się co dziwić, że takie są reakcje ludzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.