Facebook Google+ Twitter

Indie: Miłośnicy Polski zorganizowali festiwal

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-17 18:14

Grupa indyjskich miłośników Polski i polskiej kultury z południowych Indii zorganizowała w Bengaluru w południowych Indiach "Festival of Poland ". Pomagała im ambasada polska w New Delhi.

Twórcą festiwalu był Akumal Ramachander, Hindus od lat zasłużony dla popularyzacji Polski w Indiach. W festiwalu udział wzięli miedzy innymi profesor Maria Krzysztof Byrski, były ambasador RP w Indiach, Krzysztof Zanussi oraz Jacek Fuksiewicz. Mówiono między innymi o polskiej kinematografii i o polskich zainteresowaniach Indiami. Śpiewali artyści Opery Kameralnej.

Ważnym elementem festiwalu były dyskusje o historii, podczas których mówiono o niektórych podobieństwach na polskiej i indyjskiej drodze do niepodległości. Podkreślano na przykład pokojowy charakter działania ruchu gandhyjskiego w Indiach w okresie wychodzenia tego kraju spod dominacji brytyjskiej oraz "Solidarności" w Polsce w latach 80.

Polscy dyplomaci w Indiach podkreślają, iż dziesięciodniowy festiwal został zorganizowany z inicjatywy Hindusów. Oznacza, iż zainteresowanie Polską jest w Indiach żywe i spontaniczne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.