Facebook Google+ Twitter

Indie - nadzieja producentów aut

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-01 13:28

Producenci samochodów mający swe fabryki w Indiach liczą w roku 2010 na rozwój rynku motoryzacyjnego w tym kraju. Potentaci borykającego się w krajach zachodnich z recesją przemysłu motoryzacyjnego mają nadzieję, iż w Indiach - podobnie jak w roku 2009 - sprzedaż samochodów będzie rosła.

Prezes indyjskiego sektora koncernu samochodowego Tata Group Ratan Tata prezentuje samochód dla niezamożnych za 100 tys. rupi (ok. 6 tys. złotych) na targach samochodowych w Delhi / Fot. EPA/Money SharmaZ tego względu niemal wszyscy producenci samochodów obecni w Indiach zapowiadają wypuszczenie nowych modeli. Szczególną uwagę zwracają na nowości w grupie sedanów oraz samochodów terenowych. Pojazdy należące do tych dwóch segmentów rynku motoryzacyjnego zaczynają zdobywać w Indiach coraz większą popularność.

Kupują je przedstawiciele coraz bogatszej z każdym rokiem, zamożnej klasy mieszkańców Indii. Hindusi należący do tej grupy społecznej szukają w tych samochodach już nie tylko pojazdu, który umożliwia im komunikację, ale także potwierdzenia swojego statusu społecznego i majątkowego.
Przez wiele lat w Indiach najbardziej popularne pojazdy należały do segmentu określanego mianem samochodów małych.

W tej grupie pojazdów producenci też zapowiadają nowości. Liczą, że kryzys gospodarczy nie dotknie mocno mniej zamożnych mieszkańców kraju i pozwoli im na kupowanie samochodów.
W ubiegłym roku mimo przejściowych kłopotów rynek motoryzacyjny w Indiach rozwijał się dynamicznie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.