Facebook Google+ Twitter

Indie, Nepal - pomiędzy kiczem a sztuką - fotografia podróżnicza

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-10-15 09:00

Jutro (15.10) w Galerii Fotografii w Częstochowie odbędzie się otwarcie wystawy fotografii podróżniczej z Indii i Nepalu.

W Galerii Fotografii w Częstochowie przy ul. Ogińskiego 13a sześciu podróżników pokaże swoje najlepsze zdjęcia, które obrazują ich fascynację tą częścią świata. Od początku wystawa wzbudzała kontrowersje. Pytano czy jest miejsce w galeriach fotografii artystycznej na tego rodzaju fotografie.

Zdjęcia nie są obrabiane, w tak popularnym wśród zawodowych fotografików Photoshopie, one jeszcze pachną przyprawami z Indii. To relacje reporterskie, przemawiające do osób, które interesują się innymi kulturami. Stara kobieta stojąca w rzece Ganges i ze skupieniem przyglądająca się w lustrze wody swojemu życiu, zastanawiająca się nad reinkarnacją - mówi więcej niż tomy przewodników napisane o Indiach.

Program:

16.10 - godz. 17 - Otwarcie wystawy. Pokaz slajdów z wyprawy rowerowej po Indiach i Nepalu oraz spotkanie z podróżnikiem. Film z wycieczki do Nepalu 2008.
17.10 - godz. 17 - Pokaz slajdów i opowieści z wyjazdów do Indii i na Sri Lankę, które poprowadzi Michał Stefaniak.
20.10 - godz. 17 - Film z wycieczki do Kerali na południu Indii i opowieści o południowych Indiach.
21.10 - godz. 17 - Medycyna staroindyjska - spotkanie z lekarzem ajurwedyjskim, który przybliży nam tajniki zdrowego ciała i czystości umysłu. Po spotkaniu indywidualne konsultacje z lekarzem, a w między czasie zdjęcia z resortów i instytutów ajurwedyjskich w Kerali (Indie).

Przyjdź a dostaniesz specjalny karnet zniżkowy na pokaz trzech filmów "Oblicza Indii", który będzie wyświetlany w OKF w listopadzie!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.