Facebook Google+ Twitter

Indie: Nowa atrakcja turystyczna - luksusowy pociąg

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-21 07:03

Indie wzbogaciły się o kolejną atrakcję turystyczną. Luksusowy pociąg "Maharadża Express" będzie woził turystów między Kalkutą i Delhi, umożliwiając im odwiedzenie największych zabytków północnych Indii.

Sześciodniowa przejażdżka luksusowo wyposażonym pociągiem nie jest przeznaczona dla turystów o skąpo wyposażonych portfelach. Miejsce w jedno lub dwuosobowym apartamencie, zajmującym niemal pół wagonu, kosztuje piętnaście tysięcy dolarów.

W zamian turysta otrzymuje stylowo urządzone dwa pomieszczenia z prywatną łazienką, posiłki, które może spożywać w wykwintnie urządzonym wagonie restauracyjnym albo w apartamencie, wreszcie możliwość zwiedzenia buddyjskich budowli Bodhgaji, hinduistycznych świątyń w Kadżuraho i Waranasi oraz zabytków z epoki Mogołów w Gwaliorze i Agrze.

"Maharadża Express" to kolejny pociąg turystyczny w Indiach. Inne jeżdżą już od lat do stanu Radżasthan, a także po centralnych Indiach, umożliwiając poznawanie uroków płaskowyżu Dekan. Ostatnio uruchomiono także pociąg obwożący turystów po południowych Indiach. Wszystkie są równie luksusowe i równie kosztowne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Warto wybrać się w taką podróż! Więcej o indyjskich kolejach na blogu http://expatwindiach.blogspot.com/2010/03/kolej-w-indiach.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.