Facebook Google+ Twitter

Indie: obrońcy praw człowieka popierają "Marsz do Tybetu"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-03 09:03

Indyjscy obrońcy praw człowieka oraz reprezentanci ruchów gandhyjskich wyrazili solidarność z tybetańskimi uczestnikami „Marszu do Tybetu". Jego celem jest zwrócenie uwagi opinii publicznej na łamanie praw człowieka. Przed kilkoma dniami ponad 300 Tybetańczyków - uczestników marszu, zostało zatrzymanych przez policję indyjską w odległości około 200 kilometrów od granicy indyjsko-chińskiej.

Indyjscy obrońcy praw człowieka podkreślają, iż uczestnicy „Marszu do Tybetu" realizują wskazówki Mahatmy Gandhiego dotyczące organizowania protestów bez używania przemocy. Ich zdaniem nie powinni oni być zatrzymywani przez policję, ani represjonowani.

Uczestnicy Marszu przebywają obecnie w wąwozie górskim w himalajskim stanie Uttarkhand (Uttarkand) i są otoczeni przez oddziały policji. Siły bezpieczeństwa zarekwirowały także cztery ciężarówki, którymi dowożono maszerującym jedzenie i picie. Wcześniej aresztowano przywódców protestu, zaś pięciu cudzoziemcom wspierającym „Marsz" - w tym jednej Polce - nakazano opuszczenie Indii.

„Marsz do Tybetu" rozpoczął się 10 marca. Jego uczestnicy byli już kilkakrotnie zatrzymywani przez policję. Indie udzieliły schronienia ponad 100 tysiącom uchodźców tybetańskich, ale w obawie przed reakcją Chin nie zezwalają im na jakąkolwiek aktywność o charakterze politycznym. Ostatnio Pekin wezwał Indie do podjęcia stanowczych działań wobec protestów tybetańskich.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.