Facebook Google+ Twitter

Indie: Pięć osób zginęło w zamachu w Asamie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-06 13:10

Co najmniej pięć osób zginęło, a kilkanaście zostało rannych w wyniku zamachu przeprowadzonego w Gauhati, stolicy indyjskiego stanu Asam. Jutro w tym rejonie rozpoczyna kampanię wyborczą premier Indii Manmohan Singh.

Zamach został przeprowadzony na terenie ruchliwego parkingu w centrum Gauhati. Ładunek wybuchowy umieszczono na parkingu od strony ulicy, tak by zwiększyć liczbę ofiar. Policja uważa, iż zamach został przygotowany przez bojowników Zjednoczonego Frontu Wyzwolenia Asamu, organizacji separatystycznej od lat walczącej o oderwanie Asamu od Indii.

Separatyści twierdzą, że władze indyjskie prowadzą w Asamie rabunkową gospodarkę leśną oraz eksploatują zasoby naturalne tego bogatego w surowce, także energetyczne, regionu kraju. Jednocześnie, zdaniem separatystów, nie dbają one o rozwój terytorium północno-wschodnich Indii.

Według danych indyjskich służb bezpieczeństwa w Asamie oraz na terytoriach graniczących z tym stanem, w wyniku działalności terrorystycznej oraz w starciach z separatystami, zginęła w ubiegłym roku największa w całych Indiach liczba ludzi. We wschodniej części Asamu prace badawcze z zakresu poszukiwań surowców naturalnych prowadzi na zlecenie Indii polska firma Geofizyka-Toruń.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.