Facebook Google+ Twitter

Indie: Po zamachu ruch turystyczny zmaleje

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-10 08:39

Władze Indii obawiają się, że po ataku w Bombaju ruch turystyczny w tym kraju zmaleje nawet o 15 procent. Wiele państw zaleca swym obywatelom ostrożność podczas pobytu w Indiach.

Atak w Bombaju to nie jedyny powód spadku liczby turystów zagranicznych w Indiach. Już w październiku tamtejsze biura podróży odnotowały, że na urlop w tym kraju decyduje się znacznie mniej obcokrajowców niż w roku ubiegłym. Powodem były zamachy terrorystyczne w Delhi, a także w popularnej wśród turystów stolicy Radżasthanu Dżajpurze.

Oprócz zamachów terrorystycznych oraz niepokojów w tak atrakcyjnych częściach Indii, jak Kaszmir, Assam i Orisa, powodem malejącego ruchu turystycznego są także ataki na obcokrajowców. Doszło do nich w tym roku między innymi na Goa, gdzie zamordowano i obrabowano kilku zagranicznych turystów. Indyjski resort turystyki obawia się, że spadek liczby obcokrajowców odwiedzających Indie to także skutek światowego kryzysu finansowego. Od czasu jego rozpoczęcia indyjskie linie lotnicze stwierdziły znaczący spadek liczby zagranicznych pasażerów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.