Facebook Google+ Twitter

Indie: Polskie filmy na festiwalu w Goa

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-03 07:43

Sześć polskich filmów zaprezentowano na 40 Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w indyjskim stanie Goa. W ciągu jedenastu dni pokazano ogółem trzysta filmów, w tym pięćdziesiąt pięć zagranicznych.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy na Goa to największa impreza kinematograficzna w Indiach. W tym roku Polska była jednym z kilku państw, które były gośćmi specjalnymi Festiwalu. Ambasador polski w Indiach, profesor Piotr Kłodkowski podkreśla, że polskie filmy cieszyły się zainteresowaniem, a widzowie chcieli bliżej poznać polską kinematografię.

Podczs festiwalu z publicznością spotkali się polscy reżyserzy - Ryszard Bugajski, Jacek Głąb oraz Krzysztof Zanussi. Filmy Bugajskiego „Generał Nil" oraz Głąba „Operacja Dunaj" wzbudziły zainteresowanie, ale dla wielu indyjskich widzów ich historyczne odniesienia nie były w pełni czytelne.

Profesor Kłodkowski uważa, że Polska jest dla mieszkańców Indii nadal krajem do odkrycia. Po festiwalu filmy polskich reżyserów będą jeszcze prezentowane w kilku miastach Indii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.