Facebook Google+ Twitter

Indie: Premiera filmu w cieniu karabinów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-11 10:16

W Bombaju 63 kina, w których ma być pokazywany najnowszy film z udziałem gwiazdy Bollywoodu Shah Rukh Khana zamieniono w fortece. Gmachy pilnowane są przez policję oraz prywatne firmy ochroniarskie. Władze zapowiedziały, iż nie dopuszczą do protestów organizowanych przez nacjonalistów, którzy oskarżają aktora o zdradę interesów narodowych. Premiera filmu "My name is Khan" ma się odbyć jutro.

Nacjonaliści z ugrupowania Shiv Sena zapowiedzieli, iż będą atakowali kina, w których zapowiedziano projekcje filmu. Shah Rukh Khan naraził się ugrupowaniom nacjonalistycznym, gdy skrytykował niedopuszczenie pakistańskich krykiecistów do udziału w zawodowych rozgrywkach Indyjskiej Ligi Krykietowej.

Władze chcąc nie dopuścić do rozruchów aresztowały już ponad 1200 działaczy nacjonalistycznego ugrupowania Shiv Sena. Część z nich zatrzymano prewencyjnie, by uniemożliwić im ataki na kina, natomiast około 200 aresztowano za dewastowanie kin, które zdecydowały się na jutrzejszą premierę filmu z udziałem Shah Rukh Khana.

Twórcy filmu otrzymali specjalną ochronę policyjną, a w czasie premierowych pokazów do miasta zostaną skierowane oddziały specjalne policji.

Ugrupowanie Shiv Sena domaga się usunięcia z Bombaju ludności napływowej oraz preferencji dla ludności miejscowej. Przez władze centralne Indii działalność nacjonalistów z Bombaju uważana jest za zagrożenie dla jedności Indii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.