Facebook Google+ Twitter

Indie przed wizytą Condoleezzy Rice

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-02 17:18

Indyjski minister spraw zagranicznych oświadczył, że jego kraj ma prawo do militarnej odpowiedzi na atak na swoje terytorium. Deklaracja ta padła w kilka godzin po zapewnieniu, że Indie nie przewidują podjęcia akcji zbrojnej przeciw Pakistanowi po ataku terrorystycznym na Bombaj.

Jutro do Delhi przyleci amerykańska sekretarz stanu Condoleezza Rice. Ma nakłaniać Indie do powściągliwej reakcji wobec Pakistanu, oskarżanego przez Delhi o udzielanie wsparcia terrorystom, którzy zaatakowali Bombaj. Rice będzie również przekonywać indyjskich polityków, że Islamabad ma szczery zamiar współpracy w śledztwie, zmierzającym do ujawnienia winnych.

Pogorszenie relacji indyjsko-pakistańskich może mieć negatywne konsekwencje dla dowodzonej przez Amerykanów koalicji, walczącej z talibami w Afganistanie . Pakistan już zapowiedział, że w przypadku eskalacji konfliktu z Indiami wycofa swe wojska z zachodniej części tego kraju. Zaangażowanie Pakistanu w konflikt z Indiami może także przeciąć drogi zaopatrzenia wojsk NATO, działających w Afganistanie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.