Facebook Google+ Twitter

Indie: Przygotowania do święta Holi

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-08 12:20

W najbliższych dniach w Indiach obchodzone będzie doroczne święto Holi. Zgodnie z obyczajem, mieszkańcy tego kraju obrzucać się będą na ulicach kolorowymi proszkami lub oblewać wodą zabarwioną rozmaitymi barwnikami.

Holi to indyjskie święto wiosny obchodzone zwykle w końcu lutego lub początkach marca. Przed dniem właściwego święta rozpoczyna się w Indiach szał zakupów. Dzieci i młodzież kupują przede wszystkim kolorowe barwniki. Najbardziej popularne kolory to żółty, różowy, fioletowy, czerwony oraz niebieski. Barwniki są najczęściej pochodzenia naturalnego, ale zdarzają się też i syntetyczne. Te mogą być niebezpieczne dla zdrowia
- ostrzegają indyjscy naukowcy.

Wyjście w dniu święta Holi na ulice indyjskich miast wiąże się z ryzykiem bycia obsypanym kolorowym proszkiem lub polanym farbką w płynie. Nie wszystkim to odpowiada. Dlatego w Delhi władze miasta zakazały w najbliższym tygodniu sprzedaży balonów, które wypełniane były przez młodzież farbą, a następnie rzucane w przechodniów. Ale w arsenale urządzeń do rozpylania farbek są jeszcze specjalne pompki i tych nie brakuje na delhijskich straganach.

Hindusi są przekonani, że tradycja Holi musi zostać utrzymana. Przecież oblanie farbą lub obsypanie kolorowym proszkiem przynosi pomyślność.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.