Facebook Google+ Twitter

Indie: Rośnie liczba ludności mieszkającej w miastach

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-27 18:12

Z danych opublikowanych przez ONZ wynika, że chociaż większa część Hindusów żyje na wsi, to indyjskie aglomeracje miejskie stają się najludniejsze na świecie.

Wzrost liczby mieszkańców w takich aglomeracjach jak Delhi i Bombaj jest najwyższy na świecie. Jeszcze 60 lat temu Delhi nie było nawet w pierwszej dziesiątce najludniejszych miast świata, a w tym roku zajmuje drugie miejsce. Podobnie było z Bombajem, który przed laty nie trafiał do pierwszej dziesiątki, a obecnie jest na czwartym miejscu. Opublikowane przez ONZ dane wskazują, iż 14 procent miejskiej populacji Indii żyje w trzech aglomeracjach - w Delhi, Bombaju i Kalkucie. Liczba ich mieszkańców przekroczyła w tym roku 53 miliony.

Według ekspertów, dynamiczny rozwój największych indyjskich miast sprawia, że są one przykładem niezrównoważonego rozwoju. Cierpią na niedostatek wody, energii elektrycznej, brakuje w nich odpowiedniej infrastruktury kanalizacyjnej oraz komunikacyjnej. Wraz z niekontrolowanym wzrostem liczby mieszkańców powiększają się w tych miastach dzielnice biedy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Bombaj faktycznie rozwija się w zastraszającym tempie. Zajrzyj do książek polecanych na moim blogu, aby dowiedzieć się więcej: http://expatwindiach.blogspot.com/2010/02/ksiazka-o-indiach.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.