Facebook Google+ Twitter

Indie: Strajk świątynnych kucharzy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-29 12:35

Kucharze zatrudnieni w najsłynniejszej w Indiach świątyni hinduistycznej w Puri rozpoczęli bezterminowy strajk. Powodem są zbyt niskie zarobki, które otrzymują w zamian za przygotowanie specjalnego posiłku dla ponad 30 tysięcy pielgrzymów przybywających do świątyni każdego dnia.

Kuchnia w świątyni Dżagannatha w Puri uważana jest za największą na świecie. W świątyni zatrudnionych jest ponad dwustu kucharzy, którzy przygotowują posiłki dla pielgrzymów będące jednocześnie rodzajem pokarmu ofiarnego. Strajkujący kucharze gotują także pożywienie ofiarne dla bóstw otoczonych w świątyni Dżagannatha kultem. Organizatorzy strajku zapowiedzieli, że tę część swoich obowiązków kucharze będą wypełniali mimo podjętego protestu.

Według kucharzy kapłani świątynni przeciągają rytuały, co sprawia, że pielgrzymi po ich zakończeniu śpiesznie opuszczają sanktuarium i nie kupują specjalnego posiłku o nazwie mahaprasad. W ten sposób straty ponosi dwustu specjalistów od przygotowywania świątynnych dań. Dziennie kucharze sprzedają mahaprasad, którego wartość przekracza dwadzieścia tysięcy dolarów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.