Facebook Google+ Twitter

Indie: Strajk w sektorze paliwowym

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-09 12:02

W dużych metropoliach, w New Delhi i Bombaju ponad dwie trzecie stacji benzynowych nie działa z powodu braku paliwa. Zdesperowanych mieszkańców ogarnia panika.

W wyniku strajku cztery z największych indyjskich rafinerii wykorzystują swe moce produkcyjne jedynie w 25 procentach. Powodem strajku są żądania płacowe pracowników państwowego sektora paliwowego. Władze twierdzą, iż nie ma możliwości przeprowadzenia kolejnych podwyżek. Ostatnie miały miejsce w listopadzie ubiegłego roku. Na nielicznych działających stacjach benzynowych, szczególnie w dużych miastach, tworzą się gigantyczne kolejki zdesperowanych kierowców i motocyklistów.

Oprócz benzyny i ropy brakować zaczyna także gazu, którym napędzane są w indyjskich metropoliach środki transportu publicznego. Władze New Delhi zapowiadają, iż w sobotę i niedzielę z powodu braku paliwa może zostać całkowicie wstrzymany ruch autobusów. Strajk powoduje także opóźnienia w ruchu lotniczym. Indyjskie media przewidują, iż w przypadku przedłużania się strajku części kraju grozi paraliż.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.