Facebook Google+ Twitter

Indie: strzelanina w Delhi

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-25 11:47

Na przedmieściach New Delhi indyjska policja zastrzeliła dwie osoby podejrzewane o terroryzm. Ranny został jeden z policjantów.

W podmiejskiej dzielnicy Noida funkcjonariusze otworzyli ogień do dwóch osób, które nie zatrzymały samochodu do policyjnej kontroli ustawionej na rogatkach stolicy Indii. Doszło do wymiany strzałów. W jej wyniku zastrzelono dwie osoby znajdujące się podejrzanym samochodzie.

Policja poinformowała, iż w samochodzie znaleziono jeden pakistański paszport oraz broń i amunicję. Według wstępnych ustaleń jeden z zabitych pochodzi z Pakistanu, drugi z pakistańskiej części Kaszmiru. Zdaniem przedstawicieli służb bezpieczeństwa, może to wskazywać na chęć przeprowadzenia w stolicy Indii zamachu podczas jutrzejszego Dnia Republiki, największego święta państwowego w Indiach.

W New Delhi obowiązują zaostrzone środki bezpieczeństwa, gdyż ładze indyjskie obawiają się w tym dniu zamachów terrorystycznych. Wszystkie wjeżdżające do miasta samochody poddawane są kontroli, a w ważnych punktach miasta umieszczono posterunki policji i wojska. W wielu miejscach pozycje zajęli komandosi za stanowiskami strzeleckimi utworzonymi z worków z piaskiem.

W przeddzień wojskowo-cywilnej parady z okazji Dnia Republiki nad bezpieczeństwem miasta czuwa kilkadziesiąt tysięcy funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa i wojska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.