Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27018 miejsce

Indie: Św. Mikołaj przyjedzie na słoniu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-06 08:00

Na ulicach Delhi można zobaczyć świętego Mikołaja przemierzającego miasto.... na słoniu. Mimo, iż chrześcijanie w Indiach stanowią niewiele ponad dwa procent społeczeństwa, to niektóre tradycje kręgu chrześcijańskiego zyskały w tym kraju popularność.

Święty Mikołaj ubrany w swą tradycyjną czerwoną czapkę i otulony czerwonym płaszczem poruszał się po ulicach Delhi na pomalowanym zgodnie z indyjskimi obyczajami słoniu. Odwiedzał choinki dla delhijskich dzieci, zorganizowane przez międzynarodowe korporacje działające w Indiach.

O zbliżających się świętach nie zapominają wytwórcy i sprzedawcy ozdób, związanych z Bożym Narodzeniem. Na jednym z najpopularniejszych delhijskich bazarów o nazwie Khan Market można kupić sztuczne choinki, kołyszące się miarowo i mówiące Happy Christmas mikołaje oraz dziesiątki ozdób choinkowych.

Część z nich produkowana jest w Indiach, większość pochodzi jednak z Chin, które stały się prawdziwym potentatem produkcji świątecznych gadżetów.

W Internecie pojawiły się ogłoszenia reklamujące firmy sprzedające produkty świąteczne, w tym także ciasto śliwkowe, które można zamówić na wigilijny wieczór. To właśnie takim ciastem dzielą się indyjscy chrześcijanie z okazji świąt Bożego Narodzenia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.