Facebook Google+ Twitter

Indie: Szpitale w stanie Orisa płacą pacjentom

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-05 10:54

Szpitale w indyjskim stanie Orisa wypłacają premie finansowe pacjentom, którzy zgłoszą się do ośrodków medycznych z objawami cholery. Decyzję taką podjęły władze epidemiologiczne stanu zaniepokojone wzrastającą liczbą śmierci spowodowanych nieleczonymi przypadkami tej choroby.

W ostatnich dniach w Orisie w wyniku zarażenia się cholerą zmarło 26 osób. Odnotowywane są coraz liczniejsze przypadki zachorowań, szczególnie wśród najuboższej ludności, która rzadko korzysta z profesjonalnej pomocy medycznej. Dlatego władze wypłacają pacjentom, którzy zgłoszą się do szpitala z objawami cholery po dwieście rupii, czyli równowartość czterech dolarów. Po pomyślnym leczeniu pacjent otrzyma równowartość kolejnych czterech dolarów oraz nowe ubranie.

Zdaniem władz epidemiologicznych, to dobra zachęta do poddania się kuracji szpitalnej w przypadku zarażenia się chorobą. Władze chcą uniknąć sytuacji sprzed kilku lat, gdy w Orisie zmarło ponad dwieście osób, a zachorowało kilka tysięcy. Ogniska cholery pojawiają się w Indiach niemal co roku w porze deszczowej. Powodem rozprzestrzeniania się choroby jest zanieczyszczona woda i nieprzestrzeganie zasad higieny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.