Facebook Google+ Twitter

Indie testują rakietę do przenoszenia głowic jądrowych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-07 14:52

Indie przeprowadziły udany test rakiety balistycznej zdolnej do przenoszenia głowic jądrowych. Był to trzeci test rakiety Agni-III zakończony sukcesem.

Agni-III zdolna jest do przenoszenia ładunku nuklearnego na odległość do trzech i pół tysiąca kilometrów. Może unieść ładunek o ciężarze półtorej tony. Według indyjskich władz wojskowych, kolejny test, przeprowadzony na wodach Zatoki Bengalskiej, wykazał, że rakieta jest zdolna trafiać precyzyjnie w wyznaczony cel i osiągać zamierzony przez konstruktorów dystans.

Po raz pierwszy rakieta testowana była w roku 2006. Próba zakończyła się wówczas niepowodzeniem. Kolejne testy w latach 2007 i 2008 uwieńczone zostały sukcesem. Według komunikatu rzecznika indyjskiej armii, rakieta będzie wprowadzana niebawem do wyposażenia indyjskich sił lądowych.

Indie od lat realizują własny program zbrojeniowy, którego celem jest skonstruowanie różnego typu rakiet zdolnych do przenoszenia ładunków jądrowych oraz konwencjonalnych. Tamtejsi eksperci podkreślają, że podobny program realizuje sąsiedni i zwaśniony z Indiami Pakistan. Oba kraje posiadają broń jądrową.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: Indie Rakieta


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.