Facebook Google+ Twitter

Indie testują rakiety

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-28 17:59

Indie przeprowadziły trzecią w ciągu ostatnich dwóch dni próbę rakiety zdolnej do przenoszenia głowic jądrowych. Na poligonie doświadczalnym w stanie Orisa przetestowano pomyślnie rakietę Agni I. To rakieta ziemia-ziemia zdolna do przenoszenia zarówno konwencjonalnych, jak i nuklearnych głowic bojowych. Jej zasięg to 700 kilometrów.

Należy ona do rodziny rakiet Agni czyli Ogień. Modele z tej rodziny oznaczone cyframi II i III mogą osiągać cele oddalone od 1,5 tysiąca kilometrów do 3,5 tysięcy. Obecnie trwają prace nad rakietą Agni V, która- według zapowiedzi- będzie miała zasięg od 5 do 6 tysięcy kilometrów.

Wczoraj armia indyjska dokonała udanych testów dwóch rakiet krótkiego zasięgu zdolnych także do przenoszenia ładunków jądrowych.

Eksperci wojskowi w Azji Południowej zauważają, iż w tej części kontynentu azjatyckiego od dłuższego czasu trwa już wyścig zbrojeń pomiędzy Indiami, Pakistanem i Chinami.

Wszystkie te kraje realizują projekty budowy rakiet krótkiego, średniego i dalekiego zasięgu zdolnych do przenoszenia głowic jądrowych, które są w posiadaniu sił zbrojnych tych trzech państw.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jeżeli uważasz tak jak ja : Kliknij gwiazdkę, bo to najsympatyczniejszy komentarz dla autora lub napisz, sfotografuj lepiej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.