Facebook Google+ Twitter

Indie: Trudne warunki dla biznesu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-10 16:53

Prowadzenie firmy oraz robienie interesów w Indiach napotyka na poważne przeszkody. Takie dane przyniósł raport Banku Światowego "Doing Business 2010", w którym Indie zajęły 133 miejsce na 183 sklasyfikowane kraje.

Przedsiębiorcy muszą się liczyć w Indiach z wysokimi kosztami prowadzenia działalności biznesowej. Kłopotliwa jest także droga biurokratyczna, którą musi przejść każdy właściciel przedsiębiorstwa.

Konieczne są zatem zmiany ułatwiające rozpoczynanie działalności gospodarczej, a także zmniejszenie obciążeń związanych z zatrudnianiem pracowników. W raporcie podkreślono, iż w Indiach niezbędny jest cały pakiet reform, które uwolnią gospodarkę oraz prowadzenie działalności biznesowej od ciężaru administracyjnych ograniczeń.

W ubiegłym roku Indie znajdowały się o jedno miejsce wyżej w tym samym rankingu dotyczącym przedsiębiorczości. Oznacza to, iż mimo zapowiadanych przez miejscowe władze reform, które miały ułatwić prowadzenie działalności gospodarczej, sytuacja nie uległa znaczącej poprawie.

Liderem tegorocznego rankingu jest Singapur, natomiast na trzecim miejscu uplasował się Hongkong. Chiny, z którymi Indie chętnie się porównują, trafiły na miejsce osiemdziesiąte szóste.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.