Facebook Google+ Twitter

Indie: Trzeci dzień protestu w Jet Airways

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-10 09:31

Już ponad 500 pilotów indyjskich linii lotniczej Jet Airways nie stawiło się do pracy - w trzecim dniu protestu ogłoszonego przez jeden ze związków zawodowych. Piloci twierdzą, że chorują i dlatego nie mogą pracować.

Władze Jet Airways odwołały dzisiaj blisko 200 rejsów krajowych i zagranicznych. Mimo że obie strony konfliktu deklarują wolę rozmów, to wciąż do nich nie dochodzi. Piloci jako warunek wstępny stawiają przywrócenie do pracy dwóch zwolnionych kolegów-związkowców.

Protest pilotów Jet Airways to najpoważniejszy w ostatnich latach kryzys w lotnictwie cywilnym Indii. Indyjscy komentatorzy, a także władze lotnicze kraju zaczynają stawiać pytanie, czy pilotom nie powinno zostać odebrane prawo do strajku, a nawet do zrzeszania się w związkach zawodowych.

Właściciel Jet Airways zapowiedział, że jeżeli piloci nie wrócą do pracy, to linie wystąpią do rządu o zgodę na zatrudnienie pilotów zagranicznych. Do tej pory władze Indii niechętnie wyrażały zgodę na zatrudnianie obcokrajowców w prywatnych liniach lotniczych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.