Facebook Google+ Twitter

Indie: W wyniku wybuchu fajerwerków zginęło co najmniej 11 osób

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-25 11:51

Co najmniej jedenaście osób zginęło w południowych Indiach w wyniku eksplozji w magazynie fajerwerków. W Indiach trwa obecnie sezon świąteczny, a fajerwerki są nieodłącznym elementem wszystkich indyjskich uroczystości.

Zmagazynowane w trzypiętrowym domu w stanie Tamil Nadu fajerwerki miały być sprzedawane z okazji przypadającego w połowie października święta Diwali, popularnie określanego mianem festiwalu światła.

W wyniku zwarcia instalacji elektrycznej doszło do wybuchu zmagazynowanych fajerwerków. Siła eksplozji była tak duża, że budynek został zrównany z ziemią. Oprócz zabitych kilkanaście osób zostało ciężko rannych.

W okresie sezonu dorocznych świąt, który zaczął się przed kilkoma dniami i potrwa do końca października, dochodzi w Indiach często do podobnych tragedii. Władze oraz obrońcy środowiska od lat apelują, by zmniejszyć liczbę używanych w czasie świąt fajerwerków.

Często są one niebezpieczne dla życia, a ich detonacje przyczyniają się do większego skażenia powietrza. Apele te nie przynoszą jednak rezultatów, ponieważ większość Hindusów nie wyobraża sobie świętowania bez kolorowych fajerwerków na niebie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.