Facebook Google+ Twitter

Indie: Walka ludności o niezależny Kaszmir

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-23 20:58

W indyjskiej dolinie Kaszmiru trwa strajk powszechny. To kolejny etap demonstracji i protestów miejscowej ludności, które odbywają się pod hasłami walki o niezależny Kaszmir.

W Śrinagarze, letniej stolicy Kaszmiru zamknięte są sklepy oraz wszystkie instytucje publiczne. Na ulicach demonstruje miejscowa młodzież domagająca się niezależności Kaszmiru od Indii. Powiewają zielone flagi muzułmańskie oraz czarne sztandary symbolizujące pamięć o mieszkańcach tej prowincji, którzy zginęli w ostatnich dniach podczas pochodów i demonstracji tłumionych przez policję.

Wraz ze wzrostem napięcia w Dolinie Kaszmirskiej nasiliły się incydenty zbrojne na, tak zwanej, Linii Kontroli oddzielającej indyjską i pakistańską część Kaszmiru. Wczoraj w wyniku wielogodzinnej wymiany ognia zginęło czterech żołnierzy indyjskich, w tym jeden oficer. Indyjskie siły bezpieczeństwa zabiły także dwunastu uzbrojonych terrorystów, którzy próbowali przekroczyć Linię Kontroli. Przed kilkoma dniami natomiast doszło do ostrzelania moździerzami posterunków indyjskich. Także i dzisiaj ponad godzinę trwała wymiana ognia w pobliżu Linii Kontroli, ale nie było strat w ludziach.

Indyjscy wojskowi oskarżają muzułmańskich separatystów o łamanie zawieszenia broni obowiązującego pomiędzy Indiami i Pakistanem na Linii Kontroli. Obie strony stoczyły w przeszłości trzy wojny o Kaszmir.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.